КЦПТО

euroclub
НПЦ сучасних санітарно-технічних систем

Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливе без монтажника санітарно-технічних систем і устаткування. Холодне і гаряче водопостачання, водовідведення, центральне опалення - всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать саме від нього. Сантехнічні роботи - важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку. Монтажники не тільки проводять встановлення та регулювання нового сантехнічного обладнання, а й виконують ремонт, профілактичне обслуговування та заміну старого обладнання на сучасне. І, хоч їхня робота малопомітна для більшості людей, без неї життя і побут будуть позбавлені всіх тих благ, до яких ми звикли і до яких ставимося, як до чогось природного і постійного. Для виконання саме таких робіт необхідна сучасна матеріально-технічна база з професії монтажник санітарно – технічних систем і устаткування.

28 листопада 2017 р в ДНЗ «Ковельський центр ПТО» урочисто було відкрито Навчально-практичний центр сучасних санітарно-технічних систем.

Головною метою новоствореного є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки кваліфікованих робітників, можливість впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів. Навчальні заклади, в яких діятимуть такі центри, матимуть можливість розширювати співпрацю та взаємодію із замовниками робітничих кадрів, центрами зайнятості, отримуючи справді конкурентоздатного кваліфікованого робітника.

ФотоВиконувати операції із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів вчаться учні на уроках виробничого навчання. Під умілим керівництвом досвідченого майстра виробничого навчання Дутка Володимира Івановича учні добре орієнтуються в асортименті труб, фітингів, фасонних частин, арматури та засобів закріплювання; призначенні слюсарних інструментів, способах вимірювання діаметрів труб, фітингів та арматури.

Учні раціонально та ефективно організовують робочі місця, дотримуються норм технологічного процесу, методів і прийомів безпечного ведення робіт.

Престижність даної професії сьогодні значно зростає, але залишається однією з найважчих і найскладніших. Особливо це стосується робіт із демонтажу старого сантехнічного обладнання та встановлення нового, що передбачає роботу в обмежених умовах стін і перегородок, обмеженого освітлення та інших незручностей. Саме тому майстер багато уваги приділяє виконанню і відпрацюванню таких робіт.

Проведення майстер-класів із використанням нових виробничих технологій і матеріалів стало ефективною формою передачі знань і умінь, обміну досвідом.

В навчальному закладі було проведено майстер-класи для майстрів виробничого навчання та викладачів спеціальних дисциплін, основним завданням яких було поширення передового педагогічного досвіду та впровадження нових виробничих технологій за професією «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». ФотоФото

Учні групи 25 (монтажник санітарно-технічних систем і устаткування) під час проведення майстер-класів демонстрували вміння працювати з новим сантехнічним обладнанням, матеріалами, супроводжуючи власні дії відповідними коментарями про види, призначення, правильне використання, правила безпеки праці при роботі. Усі технологічні прийоми чи їх елементи демонструвалися покроково з постійною акцентацією уваги на застосуванні сучасного обладнання.

Учнями було показано майстер-класи з паяння мідних труб, монтажу умивальників різних модифікацій, встановлення радіаторів опалення (сталевих, біметалевих), зварювання поліетиленової труби діаметром 125 мм за допомогою стикового зварювального апарату.

Під час безпосереднього спілкування присутні мали можливість розширити перелік знань про професію монтажника санітарно-технічних систем і устаткування, дізнатися про шлях, який довелося пройти майстрам, котрі користувалися простими сантехнічними інструментами, а нині - пристроями та високоточним обладнанням.

Кожен охочий міг спробувати себе у ролі монтажника санітарно-технічних систем і устаткування, взявши участь у майстер-класі та виконавши завдання на запропонованому обладнанні сучасними інструментами та матеріалами, щоб «відчути» матеріал та інструмент власноруч.

ФотоПри проведенні майстер-класів педагогічні працівники отримали цікаву й корисну інформацію про професію «Монтажника санітарно-технічних систем і устаткування», упровадження сучасних матеріалів та обладнання для виконання санітарно-технічних робіт, котра знадобиться їм у подальшій роботі.

06-07 червня 2017 року на базі ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей» було проведено семінар з підвищення кваліфікації по удосконаленню фахової майстерності інженерно-педагогічних працівників за професією: «монтажник санітарно-технічних систем та устаткування».

ФотоУ семінарі взяли участь майстри виробничого навчання та викладачі спецдисциплін, з 25 навчальних закладів усіх регіонів України, на базі яких уже функціонують або створюються навчально-практичні центри по підготовці «монтажників санітарно - технічних систем та устаткування».

ФотоПеред учасниками семінару виступив директор Броварського професійного ліцею Ладан Микола Миколайович, який розповів присутнім про результати реалізації проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні», що фінансувався Швейцарською Конфедерацією та компанією «Геберіт» і виконувався ГО ресурсний центр «Гурт».

ФотоНавчальну частину семінару проводив технічний консультант Швейцарської компанії «Геберіт Трейдіпг» - Антон Шовковий та практичні тренери, учасники проекту, які презентували навчальні модулі «Водопостачання», «Водовідведення», «Опалення».

01-02 листопада 2017р на базі Броварського професійного ліцею пройшов семінар з підвищення кваліфікації для викладачів та майстрів ПТНЗ, на базі яких створені навчально-практичні центри з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» відповідно до плану реалізації українсько-швейцарського проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні».

У заході взяв участь майстер виробничого навчання Дутко Володимир

ФотоДля учасників була організована екскурсія шоу-румом компанії «Сахара» в м. Київ. Проведений майстер-клас «Сучасні інженерні системи, що використовують джерела відновлюваної енергетики та системи вентиляції із рекуперацією у сучасному будівництві».

По закінченню семінару учасники отримали сертифікат, який засвідчує участь у заході з тем «Водопостачання», «Водовідведення» та «Опалення».

Фото06-07 липня 2018 року відбувся семінар з підвищення кваліфікації координаторів навчально-практичних центрів з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» ПТНЗ України – учасників проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» та підтриманих за кошт державного бюджету і рекомендованих до участі у семінарі Міністерством освіти та науки України на базі Броварського професійного ліцею.

На семінарі Антон Шовковий – технічний консультант ТОВ «ГЕБЕРІТ ТРЕЙДІНГ» презентував досвід з теми «Принципи гігієни. Проектування, використання і технічне обслуговування санітарно-технічного обладнання» та Наталія Безпалько фірми KAN - керівник відділу технічних спеціалістів виступила на тему «Багатолітній досвід роботи в інсталяційній сфері, виробництві труб та фітингів». Виступи були цікавими та змістовними.

ФотоУ ході семінару проведена дискусія «Як підвищити ефективність вступних кампаній за професією монтажник санітарно-технічних систем і устаткування»

Учасники заходу мали можливість поспілкуватися та поділитися досвідом роботи НПЦ у рамках проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні».