Ковельський професійний ліцей

euroclub
Практичний психолог
Бібліотека ліцею

Бібліотека древня і вічно юна оселя людського розуму. Саме бібліотека є скарбницею інформації в ліцеї, основні завдання якої – це забезпечення інформаційних потреб учнів і педагогів.

Бібліотека ХХІ століття бере на себе відповідальність за підготовку читачів до майбутніх змін у суспільстві, надаючи їм різні інформаційні можливості та навчаючи їх сучасним технологіям отримання знань.

Бібліотека – це місце виховання і навчання. Читачі бібліотеки отримають унікальну можливість необмеженого доступу до інформації та знань, до світових наукових ідей і творчих розробок, до культурного продукту, необхідного  для  розвитку особистості та її самореалізації.

Кожен читач, зареєстрований у формулярі, має право обмінювати книги.  Термін, на який можна отримати літературу, визначається відповідно до "Правил користування бібліотекою".

Необхідною умовою успішної роботи бібліотеки з усіма категоріями користувачів є добре організований довідково-бібліографічний апарат. В бібліотеці є: алфавітний, систематичний каталоги, систематична картотека газетно-журнальних статей, краєзнавча картотека, картотека інноваційних технологій.

Сьогодні бібліотека ліцею має умови, які сприяють формуванню інформаційної культури учнів, їх самостійної активності, а також підвищенню професійної компетентності за допомогою нових інформаційних технологій. У користувачів з'явилася змога отримувати необхідну інформацію не тільки за допомогою наявного книжкового фонду, а й за допомогою всесвітньої мережі Інтернет. Нові інформаційні технології широко впроваджуються в практику роботи бібліотеки.

Основу бібліотеки ліцею складають книги. Книга завжди була наймогутнішим засобом просвіти. Книжковий фонд бібліотеки ліцею є універсальним. У бібліотеці  налічується понад 24 тисячі примірників.

Популярними формами роботи бібліотекаря є книжкові виставки. Оформлені та постійно діють книжкові виставки і тематичні полички ("Вибір життєвого шляху", "Рідна мова-це мова предків і рідної землі", "Пісня моя-Волинь", "На терезах Феміди"), які охоплюють усі напрями виховання.

Інформаційну функцію несе оформлений в бібліотеці  плакат "Екран бібліотеки", де розміщується інформація про нові надходження до бібліотеки, план бібліотеки, список підручників, які затверджені за новими програмами Міністерства освіти і науки України.

Бібліотека знаходиться в центрі системи забезпечення інформаційними послугами і покликана збирати, зберігати і надавати користувачам саму різнорідну актуальну інформацію за їх запитами.

Масова робота у бібліотеці також є складовою системи виховання роботи в ліцеї. Адже масовий захід – це і пропаганда книги різної тематики і бібліотеки,  виховання та навчання учнів,  їх розвиток. Проводяться масові заходи різної тематики